İstanbul Dış Cephe Platformu

İstanbul Dış Cephe Platformu

Günümüzde artan teknolojiler sayesinde inşaat oluşumlarının yapılması da bir hıza kavuşmuştur. Bu hız sayesinde dilenen evlere daha hızlı bir şekilde sahip olunabiliyor. Yapımında ise çalışanların gün içinde katlar arası yolculuğunun olması ise gayet olabilecek doğal bir durumdur. Binanın daha yapım aşaması olduğu için içerisinde olan hareketli bir platform zor bir şekilde gerçekleşebilse de dışında kurulan bir sistem sayesinde Bu durumun kurulması sağlanabilir. Bu sistemin kurulu olmadığı düzenekler içerisinde büyük performans konusunda aksamalar ve yavaşlamalar meydana geliyor. Dış cephe platformu ise kolay montajı ve pratik kullanımından dolayı bu aşamalarda tercih edilmesi meydana gelir. Bu sayede inşaat işlerinizi olabildiğince hızlı bitirmeniz elde edilebilir.

 

Dış Cephe Platform Genel Özelikleri

Tek kolon üzerinde 10,5 çift kolon üzerinde 30 metre genişliğe kadar açılarak kullanılabilen dış cephe platformu sizin dilediğiniz ve binanın özelliklerine göre kurulması gerçekleştirilir. Diğer klasik sistemlerden ziyade daha kolay kurulması bu yapıyı tercih etmenize vesile olur. Klasik örümcek iskele sisteminin kurulmasından ziyade çok daha avantajlı özellikleri içerisinde bulundurur. Daha kolay ve çabuk kurulum gerçekleştiği gibi sökümü de meydana gelir. Bu sistem sayesinde cephede istenilen kata eşyaların çıkarılması yapılabilir. Kullanılacak malzemeler inşaat için sorunsuzca katlara çıkarılması gerçekleşir. Elektronik motor gücü taşınmasında etkin bir güç olarak bilinir. Dikey olarak metal kolonlar üzerinde yükselip alçalabilmesi işlerin de bir şekilde pratik sonuçlanmasının gerçekleşmesini sağlar.

 

Neden Dış Cephe Platformu Kurulur?

İnşaat aşamasında olan bir yapının içi sürekli bir yenilenme ve tamamlanma çabası içinde olur. Bu yapının içerisinde yük taşımak için asansör gibi platformun olması mantıksız bir hareket olarak görülür. Bu oluşum yerine dışarıdan kolay kurulum ve sökümün gerçekleştirilebileceği dış cephe platformu kurulumunun olması işleri daha kolay bitirilmesini sağlar. Kolonlar üzerinde dikey yükselen bir platform sayesinde işler pratik oluşumun içerisine girerler.

 

İnşaatın İlk Aşaması Dışında Kullanılır Mı?

Dış cephe platformu yeni inşaat projelerinde kullanılması sıklıkla gerçekleşir. Bu alanın dışında aynı zamanda da var olan bina ve tesislerde de kullanımı meydana gelebilir. Bu kullanım için bakım ve onarım gibi işlerin daha kolay gerçekleşmesine vesile olur. Binanın dış yüzeyinde cam, alüminyum, granit kaplama, mantolama, boyama, sıvama gibi işlerin oluşturulacağı zaman rahatlıkla kurulumu gerçekleşip ardından ise yine aynı rahatlıkta sökümü meydana gelir. Bu işlemler için ilk başvurulan yöntemdir. Çünkü bu yöntem sayesinde güvenirlik seviyeleri daha üst yerlere çıkartılır. Zaman konusunda getirdiği tasarruf ise iş sahibinin de avantajlı olmasını sağlar.

 

 

 

Dış Cephe Hareketli Platform Tek Kolonlu Özellikleri

Ankraj mesafesi 6 metre olarak bilinen dış cephe platformu tek kolonlu olduğu zaman kaldırma kapasitesi 1000 kilo olabilir. 120 metre kadar uzunlukta kurulumu gerçekleştiği için birçok yükseklikte işler rahatlıkla yapılır. Önemli özelliklerinden birisi ve tercih edilmesini sağlayan bir özelliği ise yumuşak iniş ve kalkış yapabilmesidir. Bu sistem hızlı montaj-demontaj özelliğine sahiptir. Modüler sistem içerisinde olduğu için depolanabilmesi de meydana getirilir.

 

 

 

Dış Cephe Hareketli Platform Çift Kolonlu Özellikleri

Platformun genişliği 30 metre olan sistem tek kolonlu olan sistemin iki katı kadar ağır yük taşımasını gerçekleştirebilir. Yük kaldırma kapasitesi 2000 kilo olarak karşımıza çıkar. Aynı şekilde 120 metreye çıkan yükseklikte hizmet alınmasını gerçekleştirir. Paraşüt fren sistemi, sesli ikaz sistemi gibi güvenlik önlemleri olarak platformun kullanımında zararlı durumlar karşında önlemler alınır. PLC elektronik kontrol ünitesi ve elektromanyetik fren sistemleri bilinen diğer güvenlik sistemlerindendir.

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.dogaasmaiskele.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2017 - 2023